POROTA 2020

Tomáš Luňák

Tomáš Luňák

režisér animovaných filmů a hudebních videoklipů. Jeho celovečerní film Alois Nebel byl oceněn v rámci tuzemských Cen české filmové kritiky i soutěže Český lev, ale také jako nejlepší animovaný film na European Film Awards. Nejraději sedí, leží, běží, či jen tak jde.

Barbora Mullerova

Barbora Müllerová

ilustrátorka, grafická designérka a doktorandka vizuální komunikace na Fakultě umění a designu v Ústí nad Labem, kde také učí. Společně s Veronikou Homolovou a Barborou Tögel vede časopis Fůd věnovaný současné ilustraci. Příležitostně píše a kreslí pro kulturní čtrnáctideník A2. Od jara 2020 se podílí na přípravách festivalu Lustr jako produkční a kurátorka výstavního programu. V kresbě má ráda osobitost, odvahu a vtip (a všude jinde taky).

Martin Raudenský

Martin Raudenský

je grafik, ilustrátor a vysokoškolský pedagog. Jeho knihy byly oceněny v soutěžích Nejkrásnější česká kniha, Zlatá stuha a Bienále ilustrací Bratislava, zúčastnil se mnoha zahraničních přehlídek autorské knihy a knižní ilustrace. Jako pedagog působí na Fakultě umění a designu univerzity v Ústí nad Labem a na Katedře výtvarné výchovy PedF UK v Praze. Má rád vanilkový puding.

Milan Starý

Milan Starý

malíř, grafik, ilustrátor a pedagog. Jeho knihy se pravidelně objevují v nominacích soutěží Nejkrásnější česká kniha a Zlatá stuha, publikuje i v zahraničí.
Spolupořádá letní výtvarné dílny pro děti, je členem kulturního sdružení 65. Pole. Kromě kresby a grafiky má rád putování krajinou, pěšky, jenom se spacákem, v různých ročních obdobích.

Processed with VSCO with a6 preset

Klára Zahrádková

lustrátorka a grafička. Její kniha Kůň a had získala prestižní Cenu Miroslava Šaška. Je součástí grafického studia Onkubator, spolu s Jakubem Plachým, Zuzanou Bramborovou a Alžbětou Zemanovou vede pražské knihkupectví a galerii ilustrace Xao. Má ráda mouchy.

Martin Přibyl

Martin Přibyl

komiksový publicista a vydavatel. V letech 2004-2006 vydával komiksový fanzin Zkrat, poté vedl až do roku 2019 web Komiksárium dvakrát oceněný cenou Muriel jako nejlepší propagační počin na poli komiksu. Stále fascinován projevy lidského ducha inetušenou krásou přírody. Objevitel první čakry a hledač zbývajících.

Sheshukova_Nadia_lustr_2019__A0A2160

Nadia Sheshukova

ředitelka a spoluzakladatelka festivalu LUSTR a kreativního vzdělávacího centra Vzletná. Na poli ilustrace se pohybuje dlouho, sama však kreslit neumí.