Válečné plakáty z Ukrajiny

VÁLEČNÉ PLAKÁTY Z UKRAJINY

Výstava Válečné plakáty z Ukrajiny vznikla ve spolupráci s ukrajinskou asociací Pictoric Illustrators Club, která od roku 2014 sdružuje umělce, grafické designéry a ilustrátory, organizuje workshopy a prezentuje ukrajinské tvůrce v zahraničí. Picctoric Illustrators Club založili Olena Staranchuk, Oleh Gryshchenko a Anna Sarvira, kteří své poslání vidí v propagaci kvalitních uměleckých děl a ilustrací schopných reprezentovat Ukrajinu na mezinárodní úrovni. Díla ilustrátorů skupiny Pictoric byla pořízená do Knihovny Kongresu Spojených států a několika soukromých sbírek po celém světě, k jejich nejpozoruhodnějším projektům patří Prominentní Ukrajinci popisující ukrajinskou historii a kulturu prostřednictvím příběhů nejvýraznějších osobností a historických osobností země.

Všechny plakáty, které prezentuje tato kolekce, vytvořili ukrajinští ilustrátoři přímo na území Ukrajiny poté, co v zemi naplno vypukla válka. Ilustrátoři používají své umění jako zbraň – odráží obavy, pocity a bolest. Každý plakát je jako prohlášení milionů Ukrajinců.

Pictoric Illustrators Club chtějí oslovit lidi na celém světě, aby se k přidali k tomuto boji za mír, spravedlnost a humanismus. Jsou vděční za veškerou podporu a doufají, že se celý svět nyní sjednocuje. Stejně tak věří, že umění má moc být prostředníkem podpory kritického myšlení a dialogu.

Díla v jednom výstavním exempláři budou po dobu festivalu nabídnuta formou online dražby, jejíž výtěžek poputuje přes sbírku Člověka v tísni na pomoc Ukrajině.

https://www.supportukraine-pic.com/

ONLINE AUKCE

Online dražba Válečných plakátů z Ukrajiny proběhne 28.9. od 19:30 na dražebním portálu Live bid.

Do dražby je nutné se předem registrovat a počkat na schválení. Doporučujeme provést registraci předem.

Po kliknutí na obrázek se dostanete do aukce přímo daného díla. Před samotnou aukci můžete nastavovat limity.

Dražíme všechny vystavené Válečné plakáty z Ukrajiny v jednom exempláři. Začínáme od 1 koruny.

Vysoce kvalitní giclee tisk na papír. Plakáty jsou různých velikostí. Draží se bez výstavních rámů.

Veškerý výtěžek z aukce poputuje na konto SOS Ukrajina Člověka v tísni.

Děkujeme portálu Live bid za bezplatné poskytnutí svých služeb pro tuto charitativní aukci.

Děkujeme sdružení Pictoric Illustrators Club a ukrajinským autorům za věnování svých prací do této aukce.